+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Boşalma Bozukluğunda Botoks Tedavisi

Erken Boşalma Botoks Tedavisi

Boşalma bozuklukları arasında yer alan erken boşalma sorununun tedavisinde botoks uygulaması da yapmaktayız.  Cinsel ilişki sırasında boşalma kontrolünü sağlayamayan hastalarımıza uygulamaktayız. Erken boşalıyorum ne yapabilirim diyen hastalarımız için botoks tedavisi, başvurduğumuz tedavi alternatiflerindendir.

Botoks tedavisi, cinsel birleşme sırasında kaslarının kontrolünü sağlayamayan hastalarımız için uyguladığımız bir tedavi yöntemidir. Ürolojide botoks tedavisi en çok aşırı aktif mesane hastalarına yapılsa da son yıllarda erken boşalma için de tercih ettiğimiz bir uygulamadır. Erken boşalma botoks tedavisi, bilinen herhangi bir alerjisi olmayan, ciddi kas rahatsızlıkları bulunmayan her hastaya yapılabilmektedir. Hastamızın genel sağlık durumu ve erken boşalma sorununun şiddeti tedavi planında belirleyicidir.

[widget-159]

 

Botox’un Etkisi Nasıldır? Geçici Midir?

Erken boşalma tedavisi olarak uygulanan botoks, kas-sinir kavşağında kasılmayı sağlayan iletileri bloke eder ve aşırı yani hastalık düzeyindeki fazla ya da uygunsuz kasılmaları durdurur. Erken boşalma tedavisi için boşalma sırasında kasılan bulbokavernöz kaslara botoks enjeksiyonu yapılır. Botoks enjeksiyonu mekanizması tam olarak bilinmeyen bir yol ile peniste aşırı aktiviteyi baskılarken boşalmayı geciktirir.

Boşalma bozukluğu botoks tedavisi öncesi ağrısı olan hastalarda sinirsel iletilerin değiştirilmesine bağlı olarak ağrı azalması ya da yok olması da söz konusudur. Botoks uygulamasında ortalama etki süresi 6 – 9 ay olup, etkisi ortadan kalktığında hasta yeni bir doza ihtiyaç duyabilir.

Botoksun etkisi azaldığında tekrar edilmesi gerekmektedir. İlerleyen süreçlerde yılda 1 kez boşalma bozukluğu botoks tedavisi yaptırılması hastamızın yaşam kalitesini arttıracaktır. Boşalma bozuklupu tedavisi olarak farklı yöntemler de denenebilir.

[widget-134]

Boşalma Bozukluğunda Botoks Dozu Nasıl Ayarlanır?

Botoks tedavisi 100 ünite olarak yapılır. Boşalma bozukluğunda botoks tedavisi sayesinde hastalarımızın erken boşalma sorunu daha hızlı normale dönmektedir. Bu tedavinin dezavantajı etkisinin gecici olmasıdır.

Erken boşalma botoks tedavisi hakkında bilgi almak için üroloji doktoru Prof. Dr. Sinan Ekici kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05