+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Endoskopik Cerrahi

Endoskopik Cerrahi (Kapalı Ameliyat)

Endoskopik cerrahi tedavisiyle doğal yollardan vücuda giriş veya daha küçük kesiler, tedavi sonrası daha hızlı iyileşme ve yüksek hasta memnuniyeti.

Endoskopik cerrahide klasik tedavilerinden farklı olarak küçük kesiler ya da organların vücut dışına açılan kısımları kullanılarak kamera yardımı ile iç organların görüntülenmesi ve hastalıkların tedavisi yapılır.

Ürolojide kullanılan endoskopik cerrahi yöntemler üretroskopi, sistoskopi, üreteroskopi, renoskopi (nefroskopi), perkütan nefroskopi, laparoskopi ve robotik cerrahi yöntemleridir. Bu yöntemler kullanılarak patolojilere müdahale edilir, yapılan işleme, işlemin içeriğine göre değişik isimler verilir. Örneğin transüretral rezeksiyon, perkütan nefrolitotomi gibi.

Üroloji alanında endoskopik cerrahi uygulamaları kliniğimizde başarıyla uygulanmaktadır. Kanser ve diğer ürolojik hastalıkların tedavisinde %98’in üzerinde başarı oranıyla modern endoskopik teknikler kullanılmaktadır.

Endoskopik Cerrahi 2

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Endoskopik Cerrahi Uyguladığımız Hastalıklar

Prostat kanseri, böbrek kanseri, testis kanseri, mesane kanseri, UPJ darlığı, böbrek, üreter, mesane ve üretra taşları, benign prostat hiperplazisi, interstisyel sistit, idrar yolu darlığı, ejakülatör kanal kistleri ve tıkanıklığı, üreterosel, vezikovajinal fistül gibi pek çok hastalığın tanı ve tedavisinde endoskopik cerrahi yöntemleri kliniğimizde başarıyla kullanılmaktayız!

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Endoskopik Cerrahi Nedir? – Güncel ve Modern Tedavi Yöntemleri!

Hem kozmetik hem de işlevsel olarak başarılı sonuçlar aldığımız endoskopik cerrahinin hangi hastalıklarda kullanıldığı, nasıl uygulandığı ve avantajlarının neler olduğunu öğrenin, sizin için en doğru tedaviyi seçin.

Endoskopik Cerrahi Kimlerde Kullanılmamalıdır?

Ürolojide endoskopik cerrahi hemen her hasta için kullanılabilse de bazı hastalarda uygulanamamaktadır.

Endoskopik cerrahi; aşırı şişmanlık, ağır kalp atım bozuklukları, kanama bozuklukları, karın ve pelvik organlarda önceden geçirilmiş büyük ameliyat durumlarında tercih edilmez.

Urolojide Endoskopik Cerrahi

Sıkça Sorulan Sorular

Endoskopik cerrahi fiyatları; hangi hastalık için uygulandığına, hastalığın evresine, ek işlem yapılıp yapılmayacağına, hastaya ait faktörlere, doktorunuzun tedaviye bakış açısına göre değişmektedir. Endoskopik cerrahi her hasta için kişiye göre belirlendiğinden dolayı endoskopik cerrahi fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Ürolojide endoskopik hangi hastalıklarda kullanılır, endoskopik cerrahi nerede kullanılır sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorumuza danışabilirsiniz.

Diğer tüm tıbbi tedavi yollarında olduğu gibi endoskopik cerrahinin başarısı da hastanın sağlık durumuna ve hastaya bağlı faktörlere ve başka bir dizi faktöre bağlıdır. Yıllardır yapılan pek çok deneysel ve klinik çalışmalar sonucunda endoskopik uygulama yöntemleri geliştirilmiştir. Başarı oranı uygun hasta seçimiyle birlikte %98 üzerindedir.

Endoskopik cerrahi, tıbbın diğer alanlarında karın içi, mide, barsak, kulak, burun, boğaz, vajina, serviks, uterus, eklem aralığı gibi vücut bölümlerini incelemek ve mevcut patolojilere müdahale etmek amaçlı kullanılmaktadır.

Endoskopik cerrahi açık cerrahi ile karşılaştırıldığında araştırmalarda belirlenmiş birçok fayda sağlanmaktadır. Endoskopik cerrahi avantajları: ameliyat sonrası daha az ağrı, daha az kanama, daha kısa hastanede kalış süresi, kabul edilebilir kozmetik görünüm/küçük ameliyat yara izi, günlük aktivite ve çalışma yaşantısına erken dönüş, HD ve büyük görüntü ile cerrahinin gerçekleştirilmesidir. Açık cerrahinin yetersiz kaldığı, dar ve ulaşılması zor alanlardaki tümörlerin de kolaylıkla alınmasını sağlayan endoskopik cerrahi, başarı oranı yüksek, en avantajlı yöntemlerdir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05